2021 Yılında Kullanabileceğiniz En İyi E-Posta Güvenliği Araçları

2020 yılında olduğu gibi bu sene de uzmanlar 2021 yılında kullanabileceğiniz en iyi e-posta güvenlik araçlarını uzun araştırmalar sonucu belirledi. Araştırmalarda 100’e yakın siber güvenlik şirketinin sunduğu yüzlerce araç incelendi. Uzmanlar araçlar üzerinde günlerce araştırma yaptı ve bu araçların sunduğu hizmetleri inceledi. Biz de bu incelemeler sonucunda ortaya çıkan özellikleri ve güvenlik araçlarını sizler için derledik. İşte özellikle küçük işletmelerin ve güvenliğini sıfırdan kuracak şirketleri ilgilendiren, 2021 yılında kullanabileceğiniz en iyi e-posta güvenliği araçları.

2021 yılında kullanabileceğiniz en iyi e-posta güvenliği araçlarına geçmeden önce sizlere kısaca değerlendirmede ortaya çıkan özelliklerden bahsetmek istiyoruz. Günümüzde e-posta güvenliği tüm şirketlerin ortak endişesi haline geldi. Uzaktan çalışmayla birlikte herkes e-posta iletişimi üzerinden işlerini yürütüyor ve bu da şirketleri saldırılara açık hale getiriyor. Hackerlar sıklıkla kötü amaçlı yazılım ve virüsler kullanarak bilgisayarlarınıza sızmaya çalışıyor. Bunun için de oltalama saldırılarını kullanıyorlar. Oltalama girişimlerinde genellikle e-posta iletişimlerini hedefliyorlar. Bu da demek oluyor ki e-posta güvenliğine önem vermeyen şirketler sürekli oltalama saldırısı riskiyle karşı karşıya. Fakat merak etmeyin, siber güvenlik gelişmelerinin hızlanmasıyla e-posta güvenliği de gelişiyor. Araştırmalar e-posta güvenlik araçlarında olmazsa olmaz birkaç özelliği gözler önüne seriyor.

 

İşte 2021 Yılında Kullanabileceğiniz En İyi E-Posta Güvenliği Araçları ile İlgili En Önemli Özellikler:

2021 Yılında Kullanabileceğiniz En İyi E-Posta Güvenliği Araçları
2021 Yılında Kullanabileceğiniz En İyi E-Posta Güvenliği Araçları

1. Uyumluluk

E-posta güvenlik araçları günün sonunda sizin güvenliğinizi sağlamak için görevlidir. Bu yüzden güvenlik araçları halihazırda kullandığınız depolama uygulamaları, iletişim kanalları ve diğer yazılımlarınızla da uyum içinde çalışmalıdır. Başka bir deyişle tüm araçlarınızla entegre olmalıdır. 

2. E-posta Güvenlik Özellikleri

E-posta güvenlik araçları çeşitli şekillerde çalışabilir. Genellikle bu tür araçlar değişik güvenlik özelliklerini bir arada barındırır. Yani e-posta güvenlik araçları hem anti-spam hem antivirüs, hem şifrelemeyi aynı anda kullanarak sistemlerinizi korur. En iyi e-posta güvenlik araçlarında da bu özelliklerin hepsi bulunmalıdır. 

3. Raporlama Araçları

E-posta güvenlik araçlarından olmazsa olmaz bir başka özellik ise raporlama araçlarıdır. Güvenlik aracının yalnıca şüpheli e-postayı önlemesi yetmez, aracın engellediği e-postalara ve aldığı önlemlere dair ayrıntılı bir rapor sunması gerekir. Bu sayede şirketler e-posta güvenlik aracının performansını değerlendirebilir, ayrıca karşılaşılan risklere karşı daha fazla önlem alabilir. 

2021 yılında kullanabileceğiniz en iyi e-posta güvenlik araçlarının en önemli özelliklerinden bahsettiğimize göre şimdi sıra araştırmada ortaya konulan güvenlik araçlarından bahsetmekte.

 

2021 Yılında Kullanabileceğiniz En İyi E-Posta Güvenliği Araçları

Kullanabileceğiniz En İyi E-Posta Güvenliği Araçları
Kullanabileceğiniz En İyi E-Posta Güvenliği Araçları

1. E-Posta Tehdit Simülatörü:

E-posta Tehdit Simülatörleri e-posta hizmetlerinizin karşı karşıya olduğu riskleri tespit eder ve hizmetlerinizi çeşitli simülasyonlarla hedef alır. Şirketinizi hedef alabilecek saldırı vektörlerini taklit etmek için simülasyon mantığını kullanır. Bu sayede teknolojik yatırımlarınızı (güvenlik duvarları, anti-spam ve anti-virüs gibi) düzenli olarak test eder.

2. Olay Müdahale:

Şüpheli e-postalar en iyi e-posta güvenlik araçlarını bile aşarak gelen kutunuza ulaşabilir. Kötü amaçlı yazılımlara karşı korunmak için kullanabileceğiniz en iyi araçlardan biri Olay Müdahale araçlarıdır. Olay Müdahale aracı, e-posta güvenlik araçlarınızın tespit edemediği şüpheli mesajları raporlamanızı sağlar. Bu araçla çalışanlarınız şüpheli e-postaları tek bir tıklama ile bildirebilir. Bildirilen e-posta başlık, gövde ve ek analiz için bize gönderilir. Bize gelen e-postayı inceledikten sonra çıkan sonucu size detaylı bir şekilde sunuyoruz.

Leave a Comment