4 Adımda Saldırılara Karşı Kusursuz Koruma

4 Adımda Saldırılara Karşı Kusursuz Koruma

Siber güvenlik eğitimleri planlamak ve oltalamaya karşı kendimizi korumak günümüzde oldukça kafa karıştırıcı hale geldi. Son yıllarda siber güvenlik piyasasında yaşanan hızlı büyüme hangi yöntemin güvenli olduğunu konusunda çeşitli soru işaretlerine neden olmuş durumda. Bu yazımızda sizlere siber güvenlik konusunda işinizi kolaylaştıracak adımlardan ve sizlere sunduğumuz araçlardan bahsedeceğiz. İşte 4 adımda saldırılara karşı kusursuz koruma.

 

4 Adımda Saldırılara Karşı Kusursuz Koruma

4 Adımda Saldırılara Karşı Kusursuz Koruma
4 Adımda Saldırılara Karşı Kusursuz Koruma

1. Çalışanlarınızın bilinç seviyesini oltalama simülasyonlarıyla ölçün.

Oltalama simülatörümüzü kullanarak hızlı bir şekilde çalışanlarınızın hedefli oltalama ve fidye yazılımına karşı ne kadar duyarlı olduğunu ölçebilirsiniz. Simüle edilmiş oltalama saldırıları sayesinde çalışanlarınız bir hata yaptığında zarar görmeden etkili bir şekilde hatalarını düzeltebilir. Aracımız hata yapan kullanıcıya anında geri bildirim gönderir ve onları uygun siber güvenlik eğitimine yönlendirir. Buna ek olarak kullanıcıların neyi yanlış yaptıklarını açıklayan geri bildirimler sayesinde hatalarının kaynağını görür. Bu şekilde gelecekte karşı karşıya kalabilecekleri tehditlerden kaçınabilirler.

 

2. Çalışanlarınızı gerçek tehditlere yönelik eğitin.

Etkili koruma için bireysel eğitime ek olarak şirketin geneline yönelik toplu eğitimler de düzenlemelisiniz. Siber Güvenlik Farkındalığı Eğitimcimiz, hedefli oltalamanın yanı sıra büyük çaplı saldırılara karşı da şirketinizde çalışan her bir kullanıcıyı eğitir. Buna ek olarak oluşturduğunuz eğitim planı ve interaktif uygulamalar, günlük işleri aksatmayacak şekilde düzenlemelisiniz. Gerektiği durumlarda bilinçli çalışanlarınız için eğitimleri isteğe bağlı hale getirebilirsiniz.

 

3. Çalışanlarınıza raporlama yapmaları için gerekli araçları sunun.

Çalışanlarınızın bilinç seviyesini tespit ettiniz ve onları etkili bir şekilde eğittiniz. Sıra onlara gereken araçları sağlamakta. Oltalama saldırılarının başarı oranını azaltmak için onlara en iyi uygulamaları sunmalısınız. Olay Müdahale aracımız sayesinde çalışanlarınız tek tıkla şüpheli bir oltalama e-postasını bildirebilir. Bu çalışanlarınızın şüpheli bir durumda sakin kalmasını sağlar, doğru davranışın oturmasına sebep olur. Bu araca ek olarak E-posta Tehdit Simülatörümüzü de kullanarak oltalama e-postalarına karşı tam güvenlik sağlayabilirsiniz. Daha fazla bilgi için sitemizi ziyaret edin.

 

4. Simülasyon ve raporlama sonuçlarını detaylıca inceleyin.

Tüm adımları tamamladıktan sonra kendinizi geleceğe yönelik geliştirmek için bu adımların sonuçlarını analiz etmeniz çok önemli. Simülasyon ve raporlama sonuçlarını detaylıca incelemek, yatırım getirisini belirlemenizi sağlayacaktır. Birçok şirket için yatırım getirisi en önemli metriklerden biridir. İncelemenizin sonucunda kullandığınız oltalama eğitimi ve raporlama araçlarının size neler kattığını anlayabilirsiniz. Bu yüzden sizi geniş ve ayrıntılı bir şekilde bilgilendirebilmek için tüm araçlarımızda raporlama kullanıyoruz. Raporlama hizmetimiz sayesinde eylemlerinizi etkili bir şekilde planlayabilir, bir sonraki simülasyonda kullanacağınız konuyu kolayca belirleyebilir ve çalışanlarınızı en çok besleyen alanlara yatırım yapabilirsiniz.

 

Nasıl 4 Adımda Saldırılara Karşı Kusursuz Koruma Sağlayabilirsiniz?

4 Adımda Saldırılara Karşı Kusursuz Koruma
4 Adımda Saldırılara Karşı Kusursuz Koruma

Şirket olarak her türlü siber saldırıyı azaltmak sizin elinizde. Araçlarımız sayesinde çalışanlarınızın basit ve hedefli oltalama saldırılarına karşı ne kadar bilinçli olduğunu anlayabilir ve gerekli önlemleri alabilirsiniz. Şu ana kadar birçok şirket araçlarımızı denedi ve sonuçları bizimle paylaştı. İstatistiklere göre, oltalama önleyici araçlarımızı kullanan şirketlerde oltalama saldırılarının başarı oranı ciddi anlamda azalırken ve çalışanların kötü amaçlı yazılımları tespit etme oranının yaklaşık %90 oranında arttığı gözlemlendi. Siz de araçlarımızı kullanarak bu şirketlerden biri olabilir, oltalamaya karşı güvenlik planınızı kolayca oluşturabilirsiniz. Daha fazla bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Leave a Comment