Güvenlik Bilinci Eğitimleriyle Kar Etmek

Güvenlik Bilinci Eğitimleriyle Kar Etmek

Günümüzde karşı karşıya olduğumuz risklerin çoğu bizim hatalarımızdan yani insan hatalarından kaynaklanıyor. Bu yüzden şirketlerin ve kuruluşların insan hatalarını nasıl ele alacağına karar vermesi çok önemli. Birbirinden farklı birçok yöntem karlılığınızı farklı şekilde etkileyebilir. Bu yüzden karlılığınızı en çok arttıracak yöntemi bulmak size düşüyor. Bu yöntemler arasında en popüler olanlardan biri siber güvenlik bilinci eğitimleri. Bu yüzden bu yazımızın konusu, güvenlik bilinci eğitimleriyle kar etmek olacak. İşte güvenlik bilinci eğitimleriyle kar etmenin yolları.

 

Güvenlik Bilinci Eğitimleriyle Kar Etmek

Son birkaç yıllarda karşılaştığımız oltalama ve fidye yazılımı saldırıların en önemli ortak noktası saldırıların etki alanı ve gelişmişliği. Hackerlar artık müşterilerinizi karmaşık siber saldırılarla hedef alıyor. Saldırı trendlerindeki bu değişimler bunlara karşı almamız gereken önlemleri de değiştiriyor.

 

Peki neler değişti?

Güvenlik Bilinci Eğitimleriyle Kar Etmek
Güvenlik Bilinci Eğitimleriyle Kar Etmek

Geçmişte oltalama ve benzeri saldırılarda hackerlar büyük ve tanınan şirketleri hedef alırdı. Şimdiyse geçmişte güvende olduğunu düşündüğümüz küçük ve orta ölçekli işletmeler yani KOBİ’ler bile tehdit altında. Birkaç yıl önceye kadar sadece temel bir güvenlik duvarı ve antivirüs uygulamasıyla kendini koruyabilen bu şirketler artık gelişmiş siber güvenlik önlemlerine ihtiyaç duyuyor. Bu yüzden siber güvenlik hizmetleriyle ilgili de ciddi bir gelişme söz konusu. Siber güvenlik hizmet sağlayıcılarının (MSP’ler) sayısı ve çeşitliliği giderek artıyor.

Küçük ve orta ölçekli şirketlerin önceden koruma için yetindiği uç nokta koruması şu an siber güvenliğin yalnızca küçük bir parçası. Günümüzde hackerların kullanıcılarının boş anını ve bilinçsizliğini kolladığı düşünülürse üst düzey uç nokta koruması bile koruma için yeterli değil. En gelişmiş siber güvenlik uygulamaları bile kullanıcıların farkındalığı olmadan asla saldırılara engel olamıyor. Özellikle pandemiyle birlikte uygulamaya koyduğumuz uzaktan çalışma sisteminde çalışan farkındalığı oldukça kritik.

Herkes gibi hizmet verdiğiniz kişiler de bilinçsiz çalışanların oltalama saldırıları söz konusu olduğunda ne kadar riskli olduğunu biliyor. Bu yüzden siber güvenlik farkındalık eğitimleri oltalamaya karşı korumada ilk aşama olmalı. Ayrıca, çalışanları kötü amaçlı yazılımlar, siber güvenlikle ilgili yasalar ve regulasyonlar hakkında bilgilendirmeniz de işinizin devamı açısından önemli. Bunun için iyi siber güvenlik uygulamalarından ve eğitimlerden yararlanmalısınız. Ancak bu şekilde şirketinizin genel dayanıklılığını güçlendirebilirsiniz. Hizmet verdiğiniz kişilerin işletmenize güven duymasını istiyorsanız en iyi ekipmanlarla savunma hattınızı kurmalısınız. İşte bu amaçla kullanabileceğiniz en iyi siber güvenlik çözümü: Siber Güvenlik Farkındalığı Eğitimleri!

 

Güvenlik Bilinci Eğitimleriyle Kar Etmek: Siber Güvenlik Farkındalığı Eğitimleri

Güvenlik Bilinci Eğitimleriyle Kar Etmek
Güvenlik Bilinci Eğitimleriyle Kar Etmek

Bir KOBİ olarak müşteri kazanamanın en kolay yöntemi müşterilerinizi güvende hissettirebilmektir. Bunun için potansiyel müşterilerinizi şirketinizin ve çalışanlarınızın saldırılara karşı hazırlıklı olduğuna ikna etmelisiniz. Bilinçli çalışanlara sahip olmak bunu sağlamak için yapacağınız ilk şey olmalıdır. Siber Güvenlik Farkındalığı Eğitimcimiz bu amaçla sizlere son derece otomatik bilgisayar tabanlı güvenlik eğitimleri sunar. Bu şekilde çalışanlarınızın yüzde yüz uzman olmalarına gerek kalmadan siber güvenlik eğitimlerini tamamlayabilirler. Basit, kullanımı kolay ve aynı zamanda etkili bu aracımızı müşterilerinizin isteklerine göre şekillendirebilirsiniz. 

Buna ek olarak Siber Güvenlik Farkındalığı Eğitimcimizle entegre bir şekilde çalışan Oltalama Simülatörümüzü kullanarak koruma alanınızı genişletebilir ve karınızı ikiye katlayabilirsiniz. Daha fazla bilgi için sitemizi ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

Leave a Comment