Neden oltalama.com.tr?

Zaafiyetinizi Güce Dönüştürün

Oltalama.com.tr, Keepnet Labs tarafından geliştirilen bir siber güvenlik farkındalığı eğitim projesidir. İnsanları kimlik avından ve diğer e-posta saldırılarından korumayı amaç edinen oltalama.com.tr,  siber güvenlik çözümleri ve araçları ile, günümüzün en büyük e-posta güvenlik tehditlerini etkili bir şekilde engellemenize ve bunlara yanıt vermenize olanak sağlamaktadır. Platformumuzu kullanarak, zararlı yazılım, oltalama saldırısı ve fidye yazılımı dahil olmak üzere çeşitli  e-posta tehditlerini ve diğer sosyal mühendislik yöntemlerini önleyebilirsiniz.

Anti-phishing ve E-posta Güvenliği Hizmetlerimiz

1- Siber Güvenlik Farkındalık Eğitimi

Bilgi güvenliği farkındalık eğitimimiz, çalışanların siber güvenliğe ilişkin en iyi uygulamaları edinmesine katkı sağlar ve  onların ilgili mevzuatlara uygunluk hakkında bilgi edinmesine yardımcı olur.  Siber güvenlik farkındalık programımız, animasyon videolar, ödüllü ciddi oyunlar, çizgi filmler, etkileşimli HTML5 içerikler ve öğrenme sürecini hızlandıran diğer varlıklar gibi farklı farkındalık eğitim içerikleriyle kullanıcıların doğru davranışı kazanmalarına yardımcı olur.

2- Oltalama Simülasyonu

Oltalama Simülasyonumuzu kullanarak Çalışanların Güvenlik Farkındalığını Test Edin. Ücretsiz olarak 50 kişiye kadar kullanıcıyı tek seferlik uygulayabilirsiniz. Bu araç ile çalışanlarınızın siber güvenlik farkındalık seviyesini ölçebilir ve kimlik avı saldırılarına ve sosyal mühendislik, hedefli oltalama saldırıları, kurumsal e-posta saldırıları ve fidye yazılımı saldırıları gibi diğer e-posta tehditlerine karşı güvenlik açıklarını test edebilirsiniz.

3- E-posta Tehdit Simülasyonu

E-posta güvenliğinizi test edin. Zararlı yazılım, oltalama saldırısı, kurumsal e-posta saldırıları ve ayrıca yanlış yapılandırmalar veya istemci tarafı saldırıları durdurun. E-posta Tehdit Simülasyonumuzu kullanarak, test posta kutusuna hangi saldırıların kolayca erişebildiğini test edin. Fidye yazılımı, tarayıcı açıkları, kötü amaçlı kod ve ekler ve dosya biçimi istismarları dahil olmak üzere e-posta saldırılarını kendi kendinize gönderebilir  ve güvenlik açıklarını tespit ederek zaafiyetinizi giderebilirsiniz.

4- Siber Tehdit İstihbaratı

Siber tehdit istihbarat platformumuz, en son ortaya çıkan  tehdit aktörleri hakkındaki bilgileri barındırır.  Bu çözümümüz, Karanlık web’den açık kaynak istihbaratı, sosyal medya istihbaratı ve istihbarat sağlayan üçüncü taraf teknolojilerle entegre edilmiştir. Veri güvenliğinizi ihlal edebilecek sinyalleri ve verileri arayarak müşterileri bilgilendirmekteyiz.

5- Olay Müdahale

Zararlı e-postalar, hedef kullanıcıya ulaştığında kullanıcıları tuzağa düşürebilecek kimlik avı bağlantıları ve zararlı dosya ekleri bulunabilir. Otomatik Olay Yanıtı teknolojimiz, e-posta kutunuza düşen e-postaları analiz etmenizi ve zararlı veya istenmeyen e-postaları silmenizi sağlar. Zararlı e-postaları raporlama, analiz etme ve bu e-postaların diğer kullanıcılarda olup olmadığını tarama yalnızca birkaç dakika içinde gerçekleştirilir.

6- Tehdit Paylaşımı

Zararlı ı e-postalar hakkında en son bilgilere sahip olmak için Tehdit Paylaşımı Topluluğumuza katılın. Tehdit Paylaşımı teknolojisi, tüm katılımcılar için bir erken uyarı ağı görevi görür ve kullanıcılara e-posta tehditlerine karşı maksimum çeviklik sağlayan ve e-posta kutunsdan başlayan olay raporlama,  olay araştırma ve olay müdahale süreçlerini yönetmenizi sağlar.