Siber Güvenlik Farkındalık Eğitimleri

Siber Güvenlik Farkındalık Eğitimleri

Kurumuzunu oltalama saldırılarına ve siber tehditlere karşı yeterliliğini ölçmek, genel olarak, eğitim yoluyla siber güvenlik durumunuzda iyileştirmeler yapmak içinn oluşturulmuştur. 

Oltalama.com.tr olaraksiber güvenlik farkındalık eğitimleriyle hedeflenebilen ve talep üzerine alınabilen güncel eğitimler geliştirdik.

Siber güvenlik farkındalık eğitimleri, oltalama simülasyonunda başarısız olan kullanıcılara otomatik olarak uygun ve ilgi çekici e-öğrenme içeriklerini yönlendirir. Bu yüzden Oltalama   Simülatörü modülümüzle sıkı bir şekilde entegre edilmiştir.  Böylece, kullanıcılranı tehditleri daha fazla görmeleri ve gelecekte gelişmiş kimlik avı e-postalarını tespit etmek için daha donanımlı olmaları sağlanmıştır. 

Siber Güvenlik Farkındalık Eğitimlerini ücretsiz denemek için tıklayınız. 

Siber Güvenlik Farkındalık Eğitimi

Kullanıcılarınızın güvenli çalışmasını sağlayın, siber güvenlik farkındalık düzeylerini artırın ve kuruluşunuzun değerli bilgilerini savunun. Güvenlik bilinci eğitim programlarımızın kimlik avı ve sosyal mühendislik saldırıları riskini nasıl azaltabileceğini görün .

Siber güvenlik farkındalık eğitimi ile ilgili olarak eğitim kütüphanesinin büyük, interaktif, kapsamlı, kullanımı kolay ve çok dilli olması gerektiğini düşünüyoruz. Siber güvenlik farkındalık eğitim kataloğu tüm bu unsurları yerine getirir.

1- Siber Güvenlik Farkındalık Eğitimi nedir?

Siber güvenlik farkındalık eğitimi , çalışanlarınıza kuruluşunuzu ve tüm hassas verilerinizi sosyal mühendislik saldırılarına karşı korumak için ihtiyaç duydukları bilgileri sağlar. Siber güvenlik farkındalık eğitimi çeşitli konularda içinde siber güvenlik içerikleyle çalışanların hazır bulunuşluk sevilerini artırmayı amaçlamaktadır. En iyi güvenlik farkındalık eğitim programları, kullanıcılara oltalama, spear-phishing (hedefli-oltalama), telefon dolandırılıcığı,, baiting, balina saldırısı, watering hole, Fidye yazılımı saldırısı, zararlı yazılım, sosyal mühendislik gibi siber saldırılara karşı nasıl korunacaklarını öğretmek için phishing simülasyon araçları ile entegre şekilde çalışır ve siber güvenlik farkındalığı eğitim bileşenlerini birlikte kullanır.

2- Güvenlik Bilinci Eğitimi Neden Önemlidir?

İnsan, bir siber güvenlik bilinci zincirinin en zayıf halkasıdır.  Güvenlik araçlarınız ve teknolojileriniz siber saldırılara karşı tam koruma sağlamayacaktır. Siber güvenlik farkındalık eğitimi, çalışanlarınızı siber tehditleri belirleme ve raporlama konusunda eğitir. Ayrıca hassas verileri korumaya öncelik veren bir güvenlik kültürü oluşturur.

Şirketler, ilgi çekici, verimli içerik kullanarak siber güvenlik bilincini artırmalıdır. Özellikle, siber güvenlik eğitim programları, çalışanları için kapsamlı bir öğrenme ortamı oluşturmak için komik ve eğlenceli içerikler kullanmalıdır.

3- Doğru Siber Güvenlik Farkındalık Eğitimi İçeriği

Doğru siber güvenlik bilinci eğitim içeriklerine veya araçlarına harcama yapmak, kullanıcı farkındalığını artırmanıza ve kullanıcı davranışını olumlu şekilde değiştirmenize olanak tanıyarak siber riski önemli ölçüde azaltır. Kullanıcılarınızın öğrenirken eğitimden keyif almasını sağlamak için çok katmanlı siber güvenlik eğitimi içeriğini kullanın. Saygın profesyoneller tarafından kabul edilen modern, popüler, dağıtımı kolay güvenlik eğitimi içeriklerini kullanın.

4- Siber Güvenlik Farkındalığının Temelleri

Kullanıcıların önemli bilgi güvenliği temellerini öğrenmelerine ve mevcut siber saldırılara karşı kendilerini korumalarına ve verilerini korumalarına izin veriyoruz. Kullanıcılara kapsamlı bir güvenlik bilinci eğitimi deneyimi sunan temel bir farkındalık müfredatı sunuyoruz.

Ayrıca, yöneticilere veya yöneticilere yönelik siber güvenlik farkındalık uygulamalarının  en iyi örnekleri konusunda rol ve sorumluluklarını öğreten Yöneticiler ve Yöneticiler için Güvenlik Eğitimi ile ilgili bilgi güvenliği serisini kullanıcılara sunmaktayız.  Ayrıca, BT yöneticileri ve geliştiricileri gibi bilgi teknolojisi uzmanları için siber güvenlik farkındalığı eğitimine odaklanan BT Yöneticileri ve BT Geliştiricileri için eğitim vermekteyiz.

5- Micro-öğrenme ve Nano-öğrenme Serisi ile Siber Güvenlik Farkındalık Eğitimi

Siber güvenlik farkındalık eğitimine ayıracak sadece birkaç dakikanız var mı? Tamamlanması sadece birkaç dakika süren küçük parçalar halinde kritik siber güvenlik konularını ele almak için üretilen mikro öğrenme ve nanolearning içeriklerimiz bulunmaktadır.  Kuruluşunuz için ne tür içeriğin doğru olduğunu öğrenmek için bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin .

6- Bilgi Güvenliği Farkındalık Nano Videoları

Nano Videoları kullanarak, daha yüksek oranlarda bilgi sürdürmeyi ve davranış değişikliğini teşvik ederek kullanıcılarınıza kilit noktaları ve riskleri hatırlatabilirsiniz. Nano videolar yalnızca 30 saniye veya daha kısa sürmektedir.

7- Siber Güvenlik Farkındalık Eğitimi Posterleri

Posterlerimiz özelleştirebilirsiniz görseller arasında güvenlik farkındalık programı verimliliğini artırmayı amaçlayan bileşenler arasında önemli bir yer tutmaktadır. Posterlerimiz, metinsel ve grafik öğelerle duvara veya dikey bir yüzeye yapıştırılmak üzere tasarlanmış görsel parçalarıdır. Göz alıcı ve bilgilendirici posterleriz, bir mesaj göndermek veya çalışanları siber güvenlik tehditleri hakkında bilgilendirmek için oluşturulmuştur. Posterler, bütünsel siber güvenlik yaklaşımının ayrılmaz bir parçası olarak, önemli bir kimlik avı önleme çözümü sunar. Yaşlılar için sibre güvenlik, çevrimiçi suçla mücadele, iyi bir çevrimiçi vatandaş olmak, siber güvenlik kuralları, seyahat güvenliği vb. gibi çeşitli konularda posterlerimiz mevcuttur.

8- Siber Güvenlik Farkındalık Bülteni

Haftalık siber güvenlik bültenimiz , siber güvenlik konularıyla ilgili haberleri veya siber güvenlik ile ilgili sıcak konuları içeren bir rapordur. Bültenimiz haftalık olarak yayınlanır ve genel olarak siber güvenlik tehditleri veya gereklilikleri ana konusunu içerir. Güvenlik farkındalık haber bültenlerimiz kullanıcıları destekler ve onları aşağıdaki gibi sıcak konularda günceller:

 • Siber Saldırılar
 • Hileler
 • Veri ihlalleri,
 • Sosyal Mühendislik Saldırıları,
 • Kimlik Avı Saldırıları,
 • Yemleme kancası,
 • Mobil Cihaz Güvenliği,
 • Siber Casusluk,
 • Fidye yazılımı,
 • Kötü amaçlı yazılım,
 • Sosyal Medya Güvenliği,
 • Fiziksel güvenlik,
 • Çıkarılabilir Medya,
 • İki faktörlü Kimlik Doğrulama Güvenliği
 • Vishing,
 • Smishing
 • ve diğer saldırılar ve güvenlik konuları.

Siber güvenlik farkındalık kaynaklarımız kapsamlı bir öğrenme deneyimi sağlar.

9- Güvenlik Farkındalığı İpucu Sayfaları

İpucu sayfalarımız, siber güvenlik konularındaki en son bilgileri, ipuçlarını veya tahminleri içeren haftalık elektronik yayınlardır. Aboneleri için hazırlanan siber güvenlik tehditlerine ilişkin özel bilgiler ve ipuçlarıdır.

Ana konular fidye yazılımı, fiziksel güvenlik, çevrimiçi güvenlik, kimlik avı, e-posta güvenliği, WIFI güvenliği, çevrimiçi işlemler, çocuklar için güvenlik, yaşlılar için güvenlik, çevrimiçi suçla mücadele, iyi bir çevrimiçi vatandaş olma, siber güvenlik kuralları, seyahat güvenliği ile ilgilidir.

10- Güvenlik Farkındalık Eğitimi İnfografikleri

İnfografiklerimiz, öğrenmeyi geliştirmek için grafik öğeleri kullanarak bilgiyi hemen ve basit bir şekilde sağlamaya adanmış siber güvenlik bilgilerinin grafikle görülebilir tasviridir.

Ana konular fidye yazılımı, fiziksel güvenlik, çevrimiçi güvenlik, kimlik avı, e-posta güvenliği, WIFI güvenliği, çevrimiçi işlemler, çocuklar için güvenlik, yaşlılar için güvenlik, çevrimiçi suçla mücadele, iyi bir çevrimiçi vatandaş olma, siber güvenlik kuralları, seyahat güvenliği ile ilgilidir.

11- Siber Güvenlik Farkındalığı Eğitimi Ekran Koruyucuları

Ekran koruyucu, cihaz uzun süre terk edildiğinde cihaz ekranını veya grafiklerini kaplayan bir bilgisayar programıdır. İnfografiklerimiz gibi, ekran koruyucularımız da bilgiyi geliştirmek ve öğrenmeyi geliştirmek için siber güvenlik konularını görsel olarak tanımlamak için tasarlanmıştır.

Ana konular fidye yazılımı, fiziksel güvenlik, çevrimiçi güvenlik, kimlik avı, e-posta güvenliği, WIFI güvenliği, çevrimiçi işlemler, çocuklar için güvenlik, yaşlılar için güvenlik, çevrimiçi suçla mücadele, iyi bir çevrimiçi vatandaş olma, siber güvenlik kuralları, seyahat güvenliği ile ilgilidir.

12- Bilgi Güvenliği Farkındalık Eğitimimizi kullanarak neler öğreneceksiniz?

Temel olarak bilgisayar korsanlarının sizi hem işte hem de evde nasıl mağdur edebileceği konusunda bilgilendirileceksiniz. Örneğin, SMS saldırısı, telefon aramaları, çevrimiçi tarama, sosyal medya, e-posta ekleri, herkese açık WiFi, uygulamalar ve cihazlar hakkında bilgi alacaksınız.
Bilgi güvenliği farkındalığı eğitim programlarımız, bilgisayar korsanlarının korku, öfke, acelecilik, merak gibi insan duygularını kullanarak hassas verileri veya parayı vermeleri için onları kandırarak insanları nasıl manipüle ettiğini öğretecektir.
E-postalar, SMS’ler, sosyal medya ve telefon görüşmeleri yoluyla gelen karmaşık sosyal mühendislik saldırılarını önleyeceksiniz. Temel olarak, güvenliğinizi ve gizliliğinizi korumak için tarayıcınızı nasıl yapılandıracağınızı öğreneceksiniz.
Cihazınızı ve işletim sisteminizi güvenli bir şekilde nasıl kullanacağınızı ve şifrenizi etkili bir şekilde nasıl yöneteceğinizi tam olarak öğreneceksiniz. İnterneti güvenli ve özel olarak kullanan iyi bir çevrimiçi vatandaş olacaksınız

 

13- Gerçek Dünya Saldırılarına Karşı Savunma

Dünyanın önde gelen profesyonelleri tarafından geliştirilen siber güvenlik farkındalık eğitimimizi kullanarak kuruluşunuzu savunun. Dünyadaki en güvenilir içerik olan animasyonlu videolarımızı veya hikaye anlatımı siber saldırı farkındalık videolarımızı izleyin.
Güvenlik farkındalık programlarımız, kendi güvenlik farkındalık eğitim programınızı oluşturmanıza veya geliştirmenize yardımcı olur. E-posta saldırılarını belirlemenize ve bunları rapor etmenize yardımcı olan kapsamlı bir güvenlik farkındalık eğitim içeriği paketi sunuyoruz.

 

14- Bilgisayar Destekli Siber Eğitim

Tümü siber güvenlik farkındalığına sahip profesyoneller tarafından oluşturulan çok katmanlı bir müfredat. Her adımınızda size yardımcı olurken, bilgisayar güvenliği farkındalık programınızı oluşturmanıza ve geliştirmenize yardımcı olan doğru platformu sağlıyoruz.
Bizim bilgisayar güvenlik bilinci eğitimi kütüphanesi zengin ve 20 farklı dilde kapsamlı, etkili, ve en önemlisi, kolay uygulanması.

 

15- Ödüllü Oyun Tabanlı Güvenlik Farkındalık Eğitimi

Ödüllü Oyun Tabanlı Güvenlik Farkındalığı Eğitimi
Ödüllü Oyun Tabanlı Güvenlik Farkındalığı Eğitimi

Info-Sentinel ”Tam Senaryo Oyunları:“ Info-Sentinel ”tam senaryo oyunları, genç ve yaşlı, deneyimli olsun ya da olmasın her tür kullanıcı için tasarlanmıştır. Senaryo eğitim deneyimini yönlendirir. Daha fazla gör 

Ödüllü Oyun Tabanlı Güvenlik Farkındalığı Eğitimi
Ödüllü Oyun Tabanlı Güvenlik Farkındalığı Eğitimi

Agent Surefire: Infosec, Insider Threat, Network Security:

“Info-Sentinel” Siber Bölümler, öğrencilerin en yeni çevrimiçi / siber tehditleri tespit etme ve ortadan kaldırma becerilerini geliştirmek için tasarlanmış mini oyunlardır.

 

Ödüllü Oyun Tabanlı Güvenlik Farkındalığı Eğitimi
Ödüllü Oyun Tabanlı Güvenlik Farkındalığı Eğitimi

“Info-Sentinel” Siber Bölümleri

Agent Surefire, bir beceri geliştirme macera oyunu ve mücadelesidir. Senaryo deneyimi yönlendirirken, öğrenci tehditler ve güvenlik açıkları için sanal alanı keşfetmekten sorumludur.

16- Siber güvenlik bilinci Eğitim Animasyonlu Video Serisi

Kuruluşunuzun sosyal mühendislerle ve onların saldırı araçlarıyla savaşmasına yardımcı olmak için Getzem-secure tarafından oluşturulan siber güvenlik temellerini birleştiren yenilikçi videolar getirdik . Güvenlik farkındalık videoları, kullanıcıların bu saldırı vektörlerini anlamalarını derinleştiren animasyonlu hikayeler kullanarak kullanıcıları oltalama ve sosyal mühendislik saldırıları gibi siber güvenlik farkındalığı konusunda eğitiyor.

 

Siber güvenlik farkındalığı eğitim video serisinde çeşitli güvenlik bilinci konularında 12 videomuz var ve bu konular düzenli olarak güncelleniyor.

 • Çevrimiçi Riskler: Çevrimiçi tehditleri anlamak için animasyonlu bir video.
 • Sosyal Mühendislik: Bilgilerin çevrimiçi sahtekarlığa karşı korunması. Sosyal mühendislik saldırısı hakkında bir hikaye.
 • Oltalama Saldırıları: Bu video, oltalama saldırısının hikayesini anlatıyor.
 • Web Tarama: Bu video internette nasıl güvenli bir şekilde gezinileceğini açıklar.
 • Sosyal Medya: Sosyal medya hesaplarının güvenli kullanımına ilişkin animasyon.
 • Kayıp Akıllı Telefonlar ve Cihazlar: Bu video, akıllı telefonları ve tabletleri kaybettiğinizde ne yapılacağını anlatıyor
 • Parolalar: Parola güvenliğine vurgu yapan animasyon.
 • Açık Ağlar: Bu video, açık WiFi ağlarının güvenli kullanımını anlatır.
 • Profesyonel Araçlar: Profesyonel araçların kullanımıyla ilgili animasyonlu video.
 • Flash Sürücüler: Flash sürücü kullanmanın iyi alışkanlıkları.
 • Temiz Masa: Kurumlarda fiziksel güvenlik ve temiz masa politikası hakkında bu video.
 • Seyahat Güvenliği: Güvenli seyahat hakkında animasyonlu bir video. Daha fazla gör. 

17- Siber Güvenlik Farkındalık Eğitimi: Hollywood Hikaye Anlatma

Hollywood  senaristleri tarafından yazılan siber güvenlik farkındalık çözümümüz, çalışanları ve kuruluşları siber tehditlere karşı savunucu olmaları için eğitmek için ilgi çekici, 3 ila 4 dakikalık idolardan oluşmaktadır. Bu içerikler kuruluşları, çalışanları ve aileleri siber saldırılara karşı eğiterek onları günümüzün gelişmiş saldırılarına karşı ilk savunma hattı haline getirir. En büyük küresel şirketlerden bazıları, çalışanlarını duygusal olarak yönlendirilen hikaye anlatma içeriklerine dahil ederek davranışlarını olumlu bir şekilde değiştirebilir. Daha fazla gör. 

18- Siber Güvenlik Eğitim Kütüphanesi

2020 Eğitim kütüphanemiz, müşterilerin erişebileceği bir dizi siber güvenlik konusuna sahiptir. Eğitim kitaplığımız haftalık olarak güncellenerek kullanıcılarınıza en güncel eğitimi vermenize yardımcı olur.   Bilgi güvenliği farkındalık eğitim kitaplığına bakın. 

19- Ücretsiz Güvenlik Farkındalık Eğitimi

OLtalama saldırılarına karşı savaşmanın en iyi seçeneği, kullanıcılarınızı, oltalama e-postalarını tanımlamak ve rapor etmek için tipik davranışların farkında olacakları ve kimlik avı saldırılarını engellemek için neye bakmaları gerektiğini anlamaları için tekrarlayan bir yöntem konusunda eğitmektir. Bu nedenle, verileri güvende tutmak ve kuruluşunuzu phisihng saldırılarından korumak için, çalışanlarınız için farkındalık eğitimine ve teknik güvenlik araçlarının bir karışımına ihtiyacınız vardır, çünkü çalışanlar herhangi bir ağı e-postalarından tehlikeye atabilir.  Keepnet ekibiyle iletişime geçin ve  ücretsiz siber güvenlik farkındalık eğitimimizi kullanın. 

20- Çalışanlar için siber güvenlik eğitimi

Çalışanlarımı siber güvenlik konusunda nasıl eğitmeliyim? Güvenlik eğitiminde hangi konular ele alınmalıdır? Bunlar insanların internette cevap aradıkları sorular.  Çalışanlar için siber güvenlik farkındalık eğitimi , temsilcileri siber güvenlik ve uygulamaları konusunda motive eden ve hazırlayan bir eğitim veya koçluk sürecidir. Birçok işletme, kimlik avı  saldırılarını veya diğer  e-posta tabanlı saldırıları  veya çeşitli  sosyal mühendislik saldırılarını nasıl tanımlayıp kontrol altına alacaklarını öğretmek için kullanıcılarını bir dizi konuda eğitmek için bir siber güvenlik farkındalık programı geliştirir. Daha fazla gör. 

 

21-2020 Siber Güvenlik Farkındalık Eğitimi Konuları

2020’de, son kullanıcıları çevrimiçi tehditlere karşı savaşmak için en iyi siber güvenlik uygulamaları konusunda eğitmek daha önemlidir. Ancak, saldırı vektörleri ve saldırı ortamı her zaman değişiyor. Yeni teknolojilerin yanı sıra gittikçe karmaşıklaşan ve gelişmiş siber saldırılar nedeniyle, şirketlerin veri kaybını önlemek için kullanıcılarını en iyi siber güvenlik uygulamaları konusunda eğitmeleri hayati önem taşımaktadır.

 

A.  Oltalama Saldırıları

Siber saldırıların% 90’ından fazlası kimlik avı e-postalarından kaynaklanmaktadır. Kimlik avı, diğer kötü amaçlı yazılım türleri için ilk teslim yöntemidir. Kimlik avı saldırısı yalnızca bilgi edinmeyi hedeflemez. Kimlik avı saldırıları, fidye yazılımı gibi kötü amaçlı programları dağıtmak için de kullanılabilir. E-posta ekleri, kötü amaçlı programlar için hala ana teslim yöntemidir. Kullanıcıların% 97’si karmaşık bir kimlik avı e-postasını tanımlayamıyor. ( Kimlik avı istatistiklerimize bakınBlog). Günümüzde, kimlik avı saldırıları, başarılı siber saldırıların% 91’inin bir kimlik avı saldırısının sonucu olarak gerçekleştiğini gösteren siber güvenlik ihlallerinin kaynağı olmaya devam etmektedir. Şirketler kimlik avından ve kimlik avı saldırılarının çeşitlerinden giderek daha fazla haberdar olsalar da, 2020’de hala büyüyen bir tehdittir. Çalışanlarınızı şüpheli e-postaları belirleme ve bildirme konusunda eğiterek. kimlik avı tehditleri önemli ölçüde engellenebilir. Bizim simüle phishing saldırıları üzerinde çalışanın açığını test edebilirsiniz e-posta güvenliği ve organizasyon içinde zayıf varlıklar belirlemekte.  Güvenlik açığınızı ücretsiz olarak değerlendirmek üzere Kimlik Avı Simülatörümüzü kullanmak için burayı tıklayın .

 

B. Temiz Masa

Güvenlik bilinci programına dahil edilmesi gereken bir diğer 2020 güvenlik bilinci konusu da Temiz Masa. Temiz masa politikası, çalışma masanızı temiz tutmak için geliştirilen bir şirket güvenlik politikasının parçası olmalıdır. Temiz masa ilkesi, genellikle çalışanların her çalışma gününün sonunda masalarını temizlemesini gerektirir, örneğin, Post It notlarını güvenli bir şekilde imha etmek veya notları güvenli bir yerde tutmak. Masaları açık tutmak, kuruluşların hassas bilgilerin çalınmasını önlemesine yardımcı olur.

 

C. Taşınabilir Medya

Çıkarılabilir medya aynı zamanda iyi bilinen bir kötü amaçlı yazılım kaynağıdır ve birçok kuruluşta hassas bilgilerin kaybından doğrudan sorumludur. Güvenlik bilinci programlarında çıkarılabilir medya güvenliğini kapsayarak, işletmelerin çıkarılabilir medya üzerinden kuruluşlar tarafından tutulan hassas verilerin kaybı riskini en aza indirmelerini sağlıyoruz.

D. Parola Güvenliği

Şifreler, çeşitli siber tehditlere karşı ilk savunma hatlarıdır. Hesaplara veya hassas verilere erişim sağlamak için bilgisayar korsanlarının öncelikle bu savunma hattını atlaması gerekir. Hesabınızın ilk savunma hattını korumanız kolay olan güvenli bir parola ile. Bu eğitimde şifre ve hesapların korunması için alınması gereken önlemler öğretilir.

E. Fiziksel Güvenlik

Sistemlere yönelik saldırılar her geçen gün daha karmaşık ve gizleniyor. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte dijital dünyada güvenlik tehditleri artmakta, internetten gelen tehditler kadar fiziksel tehditlere karşı alınacak güvenlik önlemleri de önem kazanmaktadır. Bu eğitimde fiziksel güvenlik nedir, günümüzün kıymetini ve fiziksel güvenliğini sağlamak için yapılması gerekenler ele alınmaktadır. Fiziksel Güvenlik eğitimi, stajyerin Sosyal Mühendislik tehditlerini ve yararlanılabilecek bilgi güvenliği açıklarını tanımasını ister:
 • Hassas verilerin yetersiz korunması
 • Kilitsiz dolaplar, çekmeceler ve saklama alanları
 • Hassas belgelerin uyumsuz imhası
 • Tesislere veya bir bilgisayar ağına izinsiz giriş riski
 • Korumasız iş donanımı

F. Mobil Cihaz Güvenliği

Günümüzde mobil cihazlar hayatımızın önemli bir parçası haline geldi. Sürekli değişen mobil cihazların ve tüketici uygulamalarının kontrolünü elinizde tutmak önemlidir. Bu eğitimde, mobil platformlardan kaynaklanabilecek tehditlere karşı mobil güvenlik çözümleri sunulmaktadır.

 

G. Ayrıcalıklı Erişim

Bu siber güvenlik bilinci eğitiminde, yönetici ayrıcalıklarıyla ilgili ortak riskler, ayrıcalıklı erişimi güvence altına almak için etkili kontroller ve yönetici ayrıcalıklarının güvenliğini artırmak için en iyi uygulamalardan bazıları tartışılacaktır.

 

H. Uzaktan Çalışma

2020’de uzaktan çalışmaya yönelik eğilim hala büyüyor. Bu siber güvenlik farkındalık eğitiminde, halka açık ağları ve bilgisayarları güvenli bir şekilde nasıl kullanacağınızı öğreneceksiniz. Ayrıca ev bilgisayarlarınızı ve ev ağınızı nasıl koruyacağınızı da öğreneceksiniz.

 

I. Seyahat Güvenliği

Uzak bir ülkede önemli bir konferansa gitmek zorunda mısınız? Seyahat güvenliği hakkında yeterli bilgi var mı veya kurumunuzun seyahat güvenliği için oluşturduğu bir yönerge veya prosedür var mı? Uluslararası bir gezi yaparsanız, güvenliği sağlamak için gerekli seyahat brifinglerine sahip misiniz? Seyahat sırasında yapılan bilinçsiz hatalar, kurumlara maddi zarar verebilecek olaylara neden olabilir. Bilinçsiz bir şekilde seyahat ederken, veri güvenliği çok yüksek bir risktir. Gerekli önlemler alınarak seyahat sırasında kişisel ve kurumsal verilerin korunması mümkündür. Bu eğitim, verileri korumak için seyahat sırasında yapılması gerekenleri açıklar.

 

J. Bulut Güvenliği

Bulut bilgi işlem, hayatımızda, verileri saklama ve verilere erişme şeklimizde devrim yarattı. Bulut güvenliği eğitimimiz, bulut bilişim ve bilgi güvenliği risklerinin yanı sıra azaltma stratejilerini anlamak için gereken kapsamlı bilgileri sağlar. Bu eğitim, son kullanıcıların gelişen bulut güvenliği hakkındaki bilgilerini güncellemelerine yardımcı olacaktır.

 

K. Sosyal Medya Güvenliği

 

Sosyal medyanın iş ve kişisel amaçlarla kullanımının artmasıyla, sosyal medya güvenliği her zamankinden daha önemlidir. Tatillerden etkinliklere ve işe kadar hayatımızla ilgili birçok şeyi sosyal medyada paylaşmaya başladık. Sosyal medya sosyal ağ siteleri olmasına rağmen, dış dünya ile sosyalleşmenize ve yeni insanlarla tanışmanıza ve iletişim kurmanıza izin verir, işinizi ve kişisel yaşamınızı mahvedebilir. Bu güvenlik eğitimi, sosyal medya kullanımı sırasında alınacak önlemlere odaklanmaktadır.

 

L. E-posta Güvenliği

E-postalar artık resmi / gayri resmi günlük iletişimde kullanılan en önemli araçlardan biridir. E-postanın pratikliği, e-posta güvenliğiyle ilgili endişeleri de beraberinde getirdi, çünkü e-posta hayatımızın her yönünün bir parçası haline geldi. Bu eğitimde e-posta iletişim riskleri ve bu risklere karşı gerekli önlemler alınacaktır.

 

M. Çevrimiçi Güvenlik

Bugün internette pek çok şey yapabilirsiniz. Haberleri okuyabilir, oyun oynayabilir, video izleyebilir, alışveriş yapabilir, çevrimiçi öğrenebilir, banka işlemleri ve diğer günlük görevleri yapabilirsiniz… Ancak, bazı siber riskler vardır ve bunlar genellikle ya kötü amaçlı web sitelerini ziyaret ederek ya da yanlışlıkla kişisel bilgileri paylaşarak meydana gelir. Bu eğitim, çevrimiçi riskleri ve bunlara karşı alınacak önlemleri kapsayacaktır.

N.Sosyal Mühendisliği

 

Sosyal mühendislik, insanların hassas ve kişisel bilgileri elde etmek için manipüle edilme yoludur. Sosyal mühendislerin istediği bilgiler değişebilir, ancak çoğunlukla bireyleri, şifrelerini veya banka bilgilerini hedeflerler. Bu eğitimde sosyal mühendislik saldırılarının yöntemlerine ve internet üzerinden veya telefonla gelen tehditlere karşı alınacak önlemlere odaklanacağız. Daha fazla gör

O. GDPR Eğitimi

Kişisel verilerin işlenmesini disipline etmek ve bu bağlamda Anayasa’da öngörülen özel hayatın gizliliği başta olmak üzere temel hak ve özgürlüklerin korunması. Verilerin korunması, öncelikle verileri değil, ilgili olduğu kişileri korumayı amaçlamaktadır. Bu eğitimde kişisel verilerin korunması konusunda bilgi verilerek bu konuda farkındalık sağlanması amaçlanmaktadır. Daha fazla gör

 

P. Fidye Yazılımı

Fidye yazılımı saldırıları , dünyanın her yerinde boyutları ne olursa olsun tüm kuruluşlar için büyük bir tehlikedir. Bu tür saldırı, saldırganların kuruluşların ağlarına erişmesine izin verir. Böylelikle hassas veya finansal veriler, şifreleme yoluyla kuruluşlar için erişilemez hale getirilebilir. Siber suçlular, şifrelenmiş veriler için kuruluşlardan fidye talep ediyor . Bu arada, siber suç forumlarında satarak bu verilerden kar elde ediyorlar. Bu eğitimde, Fidye yazılımı saldırısını nasıl durduracağınızı öğreneceksiniz .

Q. Kötü Amaçlı Yazılım

Kötü  amaçlı yazılım (kötü amaçlı yazılım), bir bilgisayara sızmak veya bilgisayarı rahatsız etmek için tasarlanmış bir yazılımdır. Casus yazılım, tuş kaydediciler, virüsler, solucanlar gibi yazılımlar, kötü amaçlı kod dağıtmak için bir bilgisayar sistemine erişen kötü amaçlı yazılım türleridir. Kötü amaçlı yazılımlara karşı korumanın en iyi yolu, bilinmeyen e-posta eklerini açmamak, şüpheli web sitelerini ziyaret etmemek ve güncel bir anti-virüs programları kullanmaktır. Bu eğitimde kötü amaçlı yazılım türleri ele alınacak ve bu kötü amaçlı yazılımlara karşı ne tür önlemler alınabileceği öğretilecektir.